Transport wykorzystywany do przewozu towarów jest zróżnicowany. Wybór konkretnego typu zależy od właściwości towarów, wymagań dotyczących przechowywania. Najczęściej używane są następujące typy środków transportu.

Transport oplandekowany to modyfikacja naczepy w sztywnej zabudowie. Jego cechą jest specjalna plandeka, która jest rozciągnięta na rozpórkach i zabezpieczona sznurowaniem. Celem plandeki jest ochrona zawartości przed kurzem i opadami atmosferycznymi, a także kamuflaż przed innymi.

Ta kategoria obejmuje różne pojazdy: ciężarówki, przyczepy, naczepy. Różnią się ładownością i typem załadunku. Najbardziej popularny jest załadunek tylny, ale są też nadwozia z ładowaniem od góry lub bocznym. Istnieją również pojazdy z możliwością kompletnego zdjęcia plandeki, to znaczy usunięcia wszystkich zabezpieczeń w celu przyspieszenia załadunku i rozładunku.

ŚT oplandekowany jest używany do transportu towarów, które nie wymagają specjalnych temperatur. Jeśli mówimy o towarach łatwo psujących się, wskazane jest używanie chłodni z agregatem chłodniczym. Wewnątrz utrzymuje się stała temperatura.

Stale działająca jednostka chłodnicza zwiększa zużycie paliwa i koszty transportu. Jednakże chłodnia jest niezbędna do dostarczania towarów wrażliwych na temperaturę, na przykład towarów łatwo psujących się. Pozwala to na dostawę „od drzwi do drzwi”, bez pośredniego przechowywania lub rozładunku, a tym samym chroni przed zepsuciem towaru.

Uwaga! Nie należy mylić chłodni z pojazdami izotermicznymi. Mają one warstwę materiału izolacyjnego, aby utrzymać stałą temperaturę w środku transportowym, zarówno ujemną, jak i dodatnią. Brak w nich agregatu chłodniczego.

Jaki rodzaj transportu jest odpowiedni dla Państwa ładunku, możecie się dowiedzieś u naszych pracowników firmy.