Współczesny handel międzynarodowy nie zna granic. Transport ładunków z jednego miejsca na świecie do drugiego to codzienność. Najważniejsze – wybrać najlepszą metodę dostawy. Na długich odległosciach – jest to transport multimodalny. Oznacza to użycie dwóch lub więcej rodzajów transportu, na przykład morskiego i samochodowego: towary dostarczane do portu, są ładowane do samochodu i są już dostarczane drogą lądową do odbiorcy.

Transport multimodalny jest zalecany, jeśli:

  • bezpośrednia dostawa towarów jednym rodzajem transportu jest niemożliwa (na przykład w przypadku dostaw międzykontynentalnych);
  • bezpośrednia dostawa towarów nie jest odpowiednia dla klienta ze względu na długi czas lub wysoką cenę.

Indywidualnie obliczana jest trasa, maksymalnie szybka i wygodna. Partnerstwo przewoźnika z firmami morskimi, kolejowymi i liniami lotniczymi będzie dodatkowym atutem; pozwoli to szybko znaleźć odpowiedni transport i przyspieszyć dostawę. Dlatego zlecać ten rodzaj transportu trzeba tylko profesjonalistom.

Na przykład mogą Państwo skorzystać z usług firmy TRONKO. Nasi pracownicy określą najbardziej dogodny rodzaj dostawy dla Państwa towaru i obliczą najlepszą trasę.